Zabieg polega na podaniu do skóry przy pomocy igły czystego, medycznego nieusieciowanego kwasu hialuronowego w formie żelu.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest to związek, który odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej, zapewniając jej optymalne nawilżenie i sprężystość. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje, w konsekwencji czego skóra wiotczeje a na twarzy pojawiają się widoczne zmarszczki oraz bruzdy. Podanie kwasu hialuronowego jest jedną z metod na odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: ciąża i okres laktacji, obecność chorób autoimmunologicznych oraz w immunoterapii, np. łuszczycy, zakażenia skóry (opryszczka, aktywny trądzik, zapalenie skóry), zaburzenie krzepnięcia krwi, skłonność do blizn, reakcje anafilaktyczne w karcie medycznej pacjenta, obecność stałego wypełniacza w miejscu wstrzyknięcia żelu.

Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym intensywnie nawilża, zwiększa gęstość i elastyczność skóry oraz daje efekt wygładzenia zmarszczek. Rezultaty zabiegów utrzymują się ok. 6 miesięcy.

Korzystamy wyłącznie ze sterylnych ampułkostrzykawek przeznaczonych dla jednej osoby. Znieczulenie przy pomocy preparatu z lidokainą jest wliczone w cenę.

Zabiegi wykonuje lekarz.

Cena: od 550 zł