Zabieg polega na wypełnieniu bruzd, zmarszczek oraz modelowaniu twarzy przy pomocy wstrzyknięcia usieciowanego kwasu hialuronowego w formie żelu. W zależności od rodzaju wypełnienia, do zabiegu dobierany jest odpowiedni preparat.

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest to związek, który odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej, zapewniając jej optymalne nawilżenie i sprężystość. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje, w konsekwencji czego skóra wiotczeje a na twarzy pojawiają się widoczne zmarszczki oraz bruzdy. Podanie kwasu hialuronowego jest jedną z metod na odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: ciąża i okres laktacji, obecność chorób autoimmunologicznych oraz w immunoterapii, np. łuszczycy, zakażenia skóry (opryszczka, aktywny trądzik, zapalenie skóry), zaburzenie krzepnięcia krwi, skłonność do blizn, reakcje anafilaktyczne w karcie medycznej pacjenta, obecność stałego wypełniacza w miejscu wstrzyknięcia żelu.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się 6-12 miesięcy (w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu). Korzystamy wyłącznie ze sterylnych ampułkostrzykawek przeznaczonych dla jednej osoby. Podstawowe wypełnienie obejmuje 1 ml preparatu, w razie potrzeby istnieje możliwość rozszerzenia ilości do 2 ml lub więcej. Znieczulenie przy pomocy preparatu z lidokainą jest wliczone w cenę. Zabieg zapewnia przywrócenie naturalnego piękna twarzy, bez hamowania mimiki.

Zabiegi wykonuje lekarz.

Cena: od 750 zł